Казанлък Инфо - Животът... такъв какъвто го познавате в .:www.kazanlak-bg.info:.

Наградени във Втори Национален конкурс за забавна песен „С песен да възродим доброто” – 14 – 15 март 2014 г.

За втора поредна година в Казанлък се проведе Националният конкурс за забавна песен за деца и ученици под мотото „С песен да възродим доброто“. Конкурсът се  проведе под патронажа на кмета на община Казанлък Галина Стоянова със съдействието на Община Казанлък, Военен клуб – Казанлък и  НЧ „Възродена Искра 2000“, което е организатор на националното песенно състезание.

Кметът Галина Стоянова откри конкурса, като поздрави всички участници – близо 160 деца и ученици от различни музикални школи от цялата страна. Тя подчерта значението на конкурс от такова ниво за развитието на малките певци и музиканти на Казанлък и България, както и голямата заслуга на читалищата за откриване и популяризиране на младите музикални дарования. Поздрави от кмета получи председателят на читалищното настоятелство на НЧ „Възродена Искра 2000“ Николай Александров за неговата инициативност и подкрепа на читалищните формации, както и секретарят на“Възродена Искра 2000“ Марияна Янкова, която се оказа рожденичка на 14 март.

Кметът на община Казанлък Галина Стоянова пожела успех на всички участници и ползотворна работа на журито, чийто председател е композиторът Хайгашод Агасян.

Националният конкурс „С песен да възродим доброто“ продължи два дни – 14 и 15 март 2014 г., на сцената на Военен клуб-Казанлък. Специална награда на Кмета на община Казанлък ще бъде връчена на изявен участник в националното състезание.

Ето и наградените деца:

• Индивидуални изпълнители – I възрастова група / диплом и парична награда /
1 място Весела Паунова – НЧ „Възродена искра – 2000” – Казанлък
2 място Атанас Веселинов Генчев – ОУ „Васил Левски” – Чирпан
2 място Мариана Загорска – ВС „Розов свят” при НЧ „Св. Климент Охридски” – Стара Загора
3 място Кристиян Каменов Халачев – ОУ „Паисий Хилендарски” – Казанлък
3 място  Антония Иванова Иванова - ВГ „Искрица” при НЧ „Искра – 1860” – Казанлък

Поощрителни награди: / диплом и предметна награда /
1. Рая Йовчева - ВГ „Искрица” при НЧ „Искра – 1860” – Казанлък
2. Антония Кънчева Хърлева - НЧ „Възродена искра – 2000” – Казанлък
3. Патрисия Илиева Симеонова - СИ „Белканто” – Младежки дом – Ямбол
4. Ивея Симеонова - ВГ „Искрица” при НЧ „Искра – 1860” – Казанлък
5. Паула Георгива Найденова - ОУ „Климент Охридски” – Хисаря

Специални награди:
Специална награда на кмета на Община Казанлък за индивидуален изпълнител - /диплом и предметна награда/
Мария Иванова - Вокална студия „Розов свят” при НЧ „Св. Климент Охридски - 1858” – Стара Загора
Специална награда на НЧ „Възродена Искра – 2000” / диплом и предметна награда /
Мариана Загорска – ВС „Розов свят” при НЧ „Св. Климент Охридски” – Стара Загора

• Индивидуални изпълнители – II възрастова група  /диплом и парична награда/
1 място Даниел Миленов Николов - НУМСИ „Христина Морфова” – Стара Загора
1 място Петя Стефанова Тонева - НУМСИ „Христина Морфова” – Стара Загора
2 място Ивелина Деянова Делчева  - СОУ „Екзарх Антим I” – Казанлък
2 място Траяна Иванова Петкова - клуб „Ритъм” при ДК – Сливен
3 място Мария Митева Петрова - СОУ „Васил Левски” – Карлово
3 място Мая Стойчева - ВГ „Искрица” при НЧ „Искра – 1860” – Казанлък

Поощрителни награди: / диплом и предметна награда /
1. Полина Руменова Димова – СОУ „Васил Левски” – Карлово
2. Виктория Иванова Главчева - СОУ „Христо Смирненски” – Хисаря
3. Мария Минкова - ВС „Розов свят” при НЧ „Св. Климент Охридски” – Стара Загора
4. Кристиян Жоров Пенчев - СИ „Белканто” – Младежки дом – Ямбол
5. Маргарита Павлинова Барулова – ОДК „ Св. Иван Рилски” – Казанлък

• Индивидуални изпълнители – III възрастова група   /диплом и парична награда /
1 място Кристиана Дамянова Атанасова - НУМСИ „Христина Морфова” – Стара Загора
2 място Славея Славчева Цанева - клуб „Ритъм” при ДК – Сливен
3 място Иван Андонов Андонов - СИ „Белканто” – Младежки дом – Ямбол
Една поощрителна награда: / диплом и предметна награда /
Стилияна Тодорова Тодорова - СОУ „Васил Левски” – Карлово

• Вокални групи - I възрастова група / диплом и парична награда /
1 място ВГ „Звънче” при ДК „Йовко Йовков” – Севлиево
2 място ВГ „Антимчета” – СОУ „Екзарх Антим I” – Казанлък
3 място ВГ „Камбани” - ОУ „Св. П. Хилендарски” – Казанлък
3 място ВГ при ОУ „Райно Попович” – Карлово

• Вокални групи - II възрастова група / диплом и парична награда /
1 място ВГ „Детски мечти” при ОДК „Св. Иван Рилски” – Казанлък
2 място ВГ „До-ми-сол” – ОУ „Васил Левси” – Чирпан

• Вокални групи – III възрастова група / диплом и парична награда /
1 място Квартет „Розов свят” - Вокална студия „Розов свят” при НЧ „Св. Климент Охридски - 1858” – Стара Загора
1 място Кристиана Атанасова и Даниел Николов – НУМСИ „Христина Морфова” – Стара Загора