След "екшън" от над два часа стартирахме с победа!

Волейболистките на "Казанлък Волей-Багира" отбелязаха драматичен старт в женското първенство на България. Представителките на „розите“ надиграха като домакини "Раковски" (Димитровград) с 3:2 (25:18, 20:25, 25:13, 25:27, 15:7) в мач от първия кръг на шампионата, който се игра в зала „Багира“.

Free Joomla Extensions

Домакините можеха да вземат по-категорично победата, като амплитудите улесниха младия тим на гостите да се противопостави с пълна сила. Така, след категоричното 25:13 в третата част и 2:1 гейма, казанлъчанки можеха да затворят мача в своя полза, но загубиха четвъртия гейм от собствени грешки. Почти до края Казанлък диктуваше играта и имаше мачбол, но допусна спад и изравняване при 24:24. В  решителните минути волейболистките от Димитровград  докараха мача до пети решителен гейм. В тайбрека волейболистките на Казанлък успяха да се измъкнат от хватката на "Раковски", като заеха първоначален аванс, задържаха го докрай и спечелиха с 15:7, а с това извоюваха и крайната победа. Казанлъшкият тим се бори в истински трилър продължил над 130 минути, показаха характер и хъс за игра за кеф на над 300 души в зала "Багира".

Победата с 3:2 над "втория тим" на "маричанки" се оказа и "бойното кръщене" на Борислав Крачанов начело на казанлъшкия тим. В двубой с много обрати, емоции, сълзи, контузии, жълти картони и аплодисменти, всъщност беляза и първата ни победа.

Заслужена, сладка и без синоним от последните близо 5 години в "Багира". Казанлъшкият състав игра така в съботната вечер:Десислава Тодева, Селин Салим, Патрисия Йончева-капитан, Дариа Георгиева, Елизабет Георгиева-либеро, Мария Кривошийска и Веселина Аршинкова. В игра още влязоха в тези близо два часа и петнадесет минути: Мариела Салиева и Кристина Йорданова.

галерия снимки: 26.10.2019 - НВЛ жени "Казанлък Волей" - "Раковски" 3:2

По-рано в съботния ден се изигра срещата между отборите на "Перун" Варна срещу "Мараци" Пловдив в казанлъшката зала "Багира", където за рамките на 60 минути, маричанки без затруднение си извоюваха победата с 3:0 (25:9, 25:13, 25:10).

галерия снимки: 26.10.2019 - НВЛ жени "Перун" - "Марица" 0:3

Женският отбор на "Левски"(София) дебютира в НВЛ, след като надигра "Берое" (Стара Загора) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:18) в двубой от първи кръг, изигран в зала "Сиконко". "Сините" заемат първото място във временното класиране с 3 точки - преди изиграването на останалите срещи от кръга.

И в трите гейма в столицата и двата тима бяха равностойни до средата, след което домакините се откъсваха и оформяха разлика. Така левскарките "затвориха чисто" мача и взеха първите си три точки за сезона, и дадоха заявка да бъдат след лидерките в първенството.

ЦСКА направи уникален обрат срещу Славия на старта на Националната волейболна лига при жените. В зала "Панайот Пондалов" в столицата "червените" губеха с 0:2 и 1:7 в третия гейм, но стигнаха до обрат с 3:2 (21:25, 17:25, 25:15, 25:18, 15:12) за първа победа в първенството.

Домакините взеха инициативата в началото, като контолираха играта в първите два гейма и поведоха с 2:0. В третия гейм Славия дръпна със 7:1 и може би реши, че мачът ще приключи в три гейма. Не така мислеха волейболистките на ЦСКА. Те изравниха резултата, а при сервис на Ивета Станчулова поведоха с 16:8, след което намалиха изоставането си в геймовете. В четвъртата част "червените" продължиха с добрата игра и пратиха мача в тайбрек.

В него ЦСКА поведе със 7:0 при начален удар на Полина Нейкова и стигна до победата след 15:12.

В следващия кръг предстои вечно дерби ЦСКА - Левски - на първи ноември от 16:00 ч. в зала "Васил Симов". Ден по-късно Славия гостува на Раковски.