ВК"Казанлък" обнадежди феновете с победата си над "Габрово"

ВК „Казанлък” победи трудно с 3:2 гейма новакът КВК „Габрово” за втори път от началото на първенството на Висшата лига на България.  В петъчната вечер казанлъшката зала „Арсенал” стана свидетел на драматичния двубой от шести кръг на първенството във Висшата лига.  Мъжкият отбор на Казанлък успя да надделее над габровци с 3:2 (18:25, 25:19, 26:24, 17:25, 21:19).

С 9 погрешни сервиса, доста грешки в посрещането и неубедителна игра на момчетата на Теодор Генев в началото на срещата, започна подновеното първенство за състава на Казанлък. За домакинския мач треньорът Теодор Генев гласува доверие на Калин Димитров, Кирил Бончев, Боян Власев, Мирослав Маринов, Веселин Ганчев и Борислав Александров. „След загубения първи гейм успяхме да намерим своя ритъм, момчетата се поуспокоиха и играта потръгна”, коментира треньорът на казанлъчани Теодор Генев.  В четвъртия гейм контузия извади от строя центърът Веселин Ганчев, който напусна терена. Когато се стигна до тайбрек, пловдивчанинът се върна в игра и допринесе за крайния успех на Казанлък.  „Ще ни бъде по-лесно в домакинските мачове, които ще се стремим да печелим на всяка цена”, коментира треньорът на мъжете.  Лидер в класирането остава "Славия" - София с 16 точки от 5 победи и 1 загуба. "Калиакра" е втори с 12 точки, а "Дунав" - трети с 11.   ВК „Казанлък” – вече е четвърти  със сбор от 7 точки, пред „АВИА –Миньор” и „Габрово”.   На 14 февруари ВК „Казанлък” гостува на „Дунав” в следващата среща от първенството.  „Славия” посреща КВК „ Габрово” , а „Калиакра” -  „АВИА – Миньор”.

Информация: радио Вис Виталис