Момичетата ни със заслужена първа победа на четвъртфиналите

Съставът на "Казанлък Волей - Багира" продължава към полуфиналите на "Демакс лига" след поредното си  великолепно представяне в дамския шампионат. След втора победа от четвъртфиналните плейофи при гостуването си над "Славия" с 1:3 (25:23, 17:25, 25:27, 21:25) момичетата от зала "Багира" продължават да пишат история в тазгодишното издание на Лигата.
Така с общ резултат 2:0 успеха, съставът на Казанлък се класира за полуфинали, където ще срещне тимът на ЦСКА, който отстрани също с 2:0 победи "Локомотив" (София). Получи се оспорвана среща с много обрати и равностойност, като Казанлък показа стабилност в решителните моменти. Волейболистките на "Славия" изпуснаха реални възможности да спечелят домакинския си мач и да докарат серията до трета решителна среща, като ги пропиляха.

Единствено в първия гейм „белите“ показаха характер и след равенството 23:23, наложиха волята си за спечелването му. Във втория обаче настъпи спад и бе изцяло под диктовката на гостенките за равенството 1:1 гейма. В третата и четвъртата част домакините играха на приливи и отливи. Те имаха водеща роля, правиха разлика в своя полза, но не успяха да ги затворят, основно след слабости в посрещане. В третата славистките водеха с 23:21, но се пропукаха, а след равенството 24:24, съперничките и с малко доза късмет наложиха волята си с 27:25. В четвъртия гейм домакините имаха четири точки преднина с 17:13, но отново не успяха да задържат темпото и се сринаха, а Казанлък спечели гейма и се поздрави с крайната победа.

"Казанлък" е част от финалната четворка на България заедно с "Марица", ЦСКА и "Берое".

В първия от полуфиналните мачове отборът ни ще гостува на ЦСКА в София на 2 април. Вторият двубой с "армейките" е в Казанлък - на 5 април. Полуфиналите се играят до две победи от три мача. Срещите са на 2 април, 5 април и евентуално 7 април.

"Доволен съм! Независимо, че домакините се хвърлиха в мача, не ни беше лесно, но устискахме и бихме. Поздравявам момичетата и продължаваме да гледаме към следващите мачове от шампионата, в които излизаме срещу ЦСКА", коментира старши-треньорът Борислав Крачанов.

Състав на ВК "Казанлък": Пламена Кораменова, Елина Стойчева, Кристина Йорданова - капитан, Никол Пейчинова, Рая Кирова, Ивайла Чавдарова, Алина Атанасова, Мариела Салиева - либеро, Александра Терзиева - либеро.