Силно присъствие отбеляза “Ефко рейсинг” на планинския шампионат в Шумен

През изминалия уикенд край Шумен се проведе последният кръг от Националния планински автомобилен шампионат, в който Стефан Георгиев със “Субаро Импреза” от АСК “Ефко рейсинг” узакони шампионската титла в група “X 4” и вицешампионската в цялата група “Хоби кар”.

Непосредствено след отборните шампиони от клуб на”Ара мотор спорт” (Габрово), се наредиха пилотите на казанлъшкия “Ефко рейсинг”, което на практика е още едно вицешампионско отличие за този сезон. Пилотът на клуба Калин Гълъбов със “Ситроен Саксо” пък зае крайното 3-то място в група “N 2”. Трети за сезона в “X 4” е още един пилот на казанлъшкия клуб- доайенът Тихомир Златков с “Форд Ескорт WRC”. Планинският шампионат донесе още една шампионска титла за казанлъшкия автомобилен спорт. Спечели я талантът на АСК “Еспи рейсинг” Стефан Панчугов. Пилотът от Енина стана 1-ви в крайното класиране в група “X 2”. В надпреварата този сезон той участва с два автомобила- с неговия ВАЗ 2101 и с “Фиат Палио”. С втория автомобил Панчугов извоюва победата в “X 2” на домашното състезание планинско “Шипка 2007”.

инфорамация: в. Седмица