
На 18.10.2007 г. около 23.15 ч. в оперативната дежурна част на РПУ – Казанлък е получено съобщение, че във ФСМП е постъпило лице, с множество травми по тялото. При извършената проверка на място е установено, че пострадалият 54-годишен казанлъчанин е със счупени ребра, разкъсан бял дроб и охлузвания по ръцете и лицето. Настанен е за лечение в МБАЛ – Казанлък, с опасност за живота. При проведените оперативно-издирвателни мероприятия са установили , че деянието е извършено от Д.К. (26) от Казанлък. Същият е задържан за 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
Полицейски операции
За времето от 16.00 ч. на 19.10. до 04.00 ч. на 20.10.2007 г. на територията, обслужвана от РПУ - Казанлък е проведена специализирана полицейска операция, при която са проверени 469 лица, 50 МПС, 53 заведения за увеселение и хранене и 8 интернет клуба. За констатирани нарушения са съставени 7 акта, 6 от които – по Закона за движение по пътищата и 10 протокола от участващите в операцията представители на дирекция “Областна инспекция по труда”. По време на операцията, около 0.05ч. в кафе-бар на ул."Сан Стефано" служители на РПУ – Казанлък са намерили и иззели три хартиени пакетчета, свити по специален начин, с общо три грама бяло прахообразно вещество. Пакетчетата са били в две празни кутии от алкохол над бар плота При направеният полеви наркотест съдържанието им е реагирало на амфетамин. По случая е образувано досъдебно производство.
За времето от 23.00 ч. на 19.10. до 04.00 ч. на 20.10.2007 г. на територията, обслужвана от РПУ - Казанлък е проведена специализирана полицейска операция, при която са проверени 18 питейни заведения, 5 интернет зали и 85 лица. В РПУ –Стара Загора са доведени 9 непълнолетни лица (3 от тях – малолетни), присъствали в увеселителни заведения след 22 часа. Съставени са 5 акта по Закона за закрила на детето, след което непълнолетните са предадени на родителите. Съставени са и 2 акта за установени административни нарушения на Закона за движение по пътищата.
< Предишна | Следваща > |
---|