Казанлъшките огнеборци - отново първи в областното състезание по пожаро-приложен спорт

На 28.05.2009 г. на площадката на Районна служба “Пожарна безопасност и спасяване” и на стадион “Севтополис” в Казанлък се проведе традиционното областно състезание по пожаро-приложен спорт, с участието на отбори от районните служби в Стара Загора, Казанлък, Чирпан, ТЕЦ Марица-изток 2  и частната служба за пожарна и аврарийна безопасност към “Брикел” ЕАД.

И трите призови места в индивидуалната дисциплина “щурмова стълба”, бяха завоювани от казанлъшки огнеборци  Христо Пеев, Петър Милков и Драгостин Тонев. Казанлъчанинът Христо Пеев се класира първи и в надпреварата на “100-метрова пътека с препятствия”, отново следван от съотборниците си Драгостин Тонев и Петър Милков, съответно на второ и трето място.

И в щафетата “4х100 с препятствия” домакините от РС ПБС – Казанлък заеха първа позиция в класирането. Второто място завоюваха колегите им от Стара Загора, а трети се класираха огнеборците от ТЕЦ Марица-изток 2.

Казанлъчани спечелиха първенството и в дисциплината “Бойно разгръщане от мотопомпа”, в която втори стана отбора на РС ПБС – Чирпан, а старозагорските огнеборци спечелиха трето място.

С безспорните си победи във всички дисциплини, тимът на Казанлъшката пожарна безапелационно завоюва първото място в комплексното класиране.
Втори се класираха огнеборците от РС ПБС – Стара Загора, а следвани от колегите се от Чирпан.