Казанлъчани първи в Държавното първенство по колоориентиране

Първо отборно място и златен медал спечелиха от Държавното първенство по колоориентиране представителите на Клуба по ориентиране при Туристическо дружество „Орлово гнездо”.

Състезанието се проведе на 5 и 6 юни край с. Ягода. Тримата състезатели от казанлъшкия клуб по ориентиране Христо Ангелов , Тончо Нейчев и Павел Михалев представиха отново достойно туристическото дружество, след като по-рано, през февруари, донесоха в Казанлък и златото от отборното класиране в ДП по скиориентиране. В индивидуалната надпревара по колоориентиране председателят на Клуба по ориентиране Христо Ангелов е първи, следван от Петър Стойков, също от Казанлък, състезател на радневския „Компас 94”. Тончо Нейков преодоля маршрута с дължина 8 км. и 200 м. с четвърто време, а Павел Михалев остана шести. Казанлъчани спечелиха първо място и в щафетното бягане, в конкуренция с отборите на Стара Загора и Хасково.   В ДП участваха 230 състезатели от 17 клуба, на възраст от 12 до 70 години.

Информация: радио Вис Виталис