Бронз за танцьорите на “Роза” в София

На открития турнир, организиран от софийския клуб по спортни танци “Дъга” в зала “София”, двойката Александър Драганов-Преслава Чувитева от казанлъшкия клуб “Роза” заслужи бронзовите медали в общото класиране на “стандарт” и “латина” при децата до 11 години в клас “Д”.

При по-големите до 13 години в клас “С”, пак в общото класиране, Добромир Бонев и Биляна Белчева са 6-ти. До и над 18 години в клас “Д” Андрей Андреев-Пламена Дучева се класираха на 6-то място в двата раздела. Заедно с откритото състезание, се проведе и финалният турнир за купа “България”-първенство 2-ри ранг с участието на елитните двойки от центровете в този спорт в страната. В него, в групата на младежите до 18 години, най-добрата двойка на “Роза” Полина и Георги Блажеви, зае 4-то място на латиноамерикански танци. В тази група Мартин Карагьозов-Виктория Милева са 7-ми, също на “латина”. Те участваха и при състезателите над 19 години, където станах 8-ми в латиноамериканския раздел. Добромир Бареков-Биляна Иванова заеха 7-мата позиция на стандартни танци при младежите. При юношите Михаил Иванов и Нели Славова стигнаха до полуфинала.

Информация: Вестник Седмица