Участници от цяла България се включиха в Третия турнир по конен спорт край Шато Коларово

30 коня и техните ездачи от 5 спортни конни клуба в страната участваха в Третия турнир по конен спорт, в дисциплината издръжливост, проведен край Шато Коларово, близо до едноименното харманлийско село.
Домакин на проявата бе СК „Ахал” Стара Загора.

Сред участниците бяха  освен представители на клуба –домакин, така също ездачи от „БТБ” –Русе, „Буцефал” - Троян, клуб „Св. Георги” –София и „Ангард”- Варна. Участниците  се състезаваха с конете си на 66, 40 и 30 километра.  4- ветеринарни лекари и 3-вма съдии от Федерацията по конен спорт, начело с Крум Рашков- генерален секретар на Българската федерация по конен спорт преценяваха  състоянието на конете след отделните етапи и вземаха решения кой да продължи.

В първата  дистанция, първото място спечели Костадин Костадинов от СК „Ахал” – Стара Загора,с кон Еврика, след него останаха Мирослав Боршош от същия клуб с кон Мунир  и 3-ти Васил  Стойчев от „Буцефал”- Троян, с кон Борко.

В дистанцията 30 километра първото място спечели Лили Димитрова от „Ахал”. Драматичен бе вторият ден от квалификационния турнир, на дистанция 40 километра, където от стартиралите 12 коня, състезанието завърши само .. един. състезателката Цветелина Георгиева от СК „Ахал”. Останалите ездачи с техните коне не успяха да преминат през медицинските тестове успешно след отделните  етапи.

Тазгодишният турнир край Шато Коларово, организиран и спонсориран от бизнесмена Стоян Стоянов от Стара Загора имаше и свой своеобразен талисман- 5 месечният Самуил от град Троян, който се оказа , че е за втори  път на състезание от такъв род . Неговата 23 годишна майка – Мирела Петрова, с кон Мадейра стартира в първия ден на турнира,  в дистанция та на 30 км.

Най- близкото следващо изпитание за ездачи и коне в  категорията издръжливост е турнира край Дебнево през май. Мирослав Боршош от СК „Ахал”  тази година ще се бори за две звезди със  своя кон Мунир в дистанцията на 120 км в Баболна, Унгария.