Клуб ,,Селт“ спечели 4 купи ,,България“

На 7 декември спортната зала на УНСС се проведе Държавното първенство по спортно катерене в дисциплината боулдър. Това беше и финалния кръг за сезона в спортното катерене, който излъчи своите Държавни шампиони и носители на купа ,, България “. При юноши до 19г. Стоян Петров премина всичките 8 маршрута и заслужено стана държавен шампион.

При юношите до 15г. Иван Бонев също се представи блестящо и стана вицешампион, а Денислав Атанасов остана 8-ми в същата група. При девойките до 17г. Десислава Димова е четвърта, а Йоанна Недялкова остана 6-та. При децата до 9г. Калина Арабова е 10-та, Боян Стамов - 10-ти, а Марк Стамов – 13-ти. При момичетата до 11г. Анна – Мария Бонева също е 10-та, Галина Ботева – 18-та, Косара Костадинова – 19-та, Рая Мартинова – 13-та при 14г. Клуб ,, Селт “ спечели 4 купи ,, България “, които връчват в края на сезона на базата на участия в целия календар за годината. Безапелационен Стоян Петров е на 1-во място в класацията за купа ,, България “, на второ място останаха Иван Бонев и Десислава Димова, а Йоанна Недялкова остана на 3-то място. Успешен финал за клуб ,, Селт “, който приключи на 5-то място сред клубовете на Българската федерация по катерене и алпинизъм.