Благотворителният турнир "Пази детето на пътя" приключи успешно - парите са събрани!

Необходимите 1500 лева бяха събрани на финала на благотворителния волейболен турнир „Пази детето на пътя“, по инициатива на ВК "Казанлък" и с участието на четири мъжки отбора.

В първия ден, 18 януари, се изиграха два мача на директна елиминация. Победителите играят на финал, победените за трето място.

В първата среща за деня волейболистите на Арда, които са участник в Суперлигата надиграха втородивизионния ПСК "Локомотив" 3:0 (25:20, 25:23, 25:19) и се класираха за финал.

Особено оспорван и интересен бе втория мач, в който сборен отбор от бивши и настоящи волейболисти и треньори в Казанлък отстъпи след петгеймова битка на втородивизионния Берое с 2:3 (23:25, 25:20, 32:30, 19:25, 12:15).

Във вторият ден, 19 януари, Тимът на „Арда“ Кърджали победи на финала с 3:0 „Берое 2016“ Стара Загора съответно с 25:17, 25:22, 25:17. Третото място остана за ПСК "Локомотив", които надвиха сборният отбор от треньорите на клуба, арбитри и бивши състезатели с 3:0 (25:18, 25:18, 33:31), така ветераните от Казанлък останаха 4-ти.

В продължение на два дни - 17 и 18 януари, една кауза обедини не само волейболната ни общност, но и гражданите на Казанлък. Няколкостотин души дадоха своята подкрепа за нашата инициатива, по която започваме да действаме още от утре. Целта е една - превенция на децата на пътя!

На закриването бяха раздадени и индивидуални отличия:

• Най-добър разпределител - Димо Димов от "Арда"
  • Най-добър нападател - Руси Желев от "Берое 2016"
  • Най-добро либеро Мартин Иванов от "Берое 2016"
  • Най-добър блокировач - Венцислав Трифонов от "Арда"
  • Най-добър диагонал - Иван Чолев от "Казанлък волей"
  • Най-добър полезен състезател - Дейвид Кръстев от "Арда"
  • Любимец на публиката - Иван Чолев от "Казанлък волей"
  • Благодарствена грамота получи Гергана Димитрова за подпомагане в  реализирането на турнира.