Казанлък Инфо - новини и видео в .:www.kazanlak-bg.info:.

Кои са Чудонемирчетата през 2021г.

Предвид динамичната епидемиологична обстановка тазгодишното издание на „Чудонемирчета” се проведе онлайн. Според предварително обявения регламент, участниците в различните категории и жанрове трябваше да изпратят своите видеозаписи до 21 март. Това предизвикателство бе оценено от участниците от различни градове на България, както и от чужбина. Наред с утвърдените малки таланти от Казанлък и общината, артистичният си талант демонстрираха и българчета от Испания, деца от Русе, Петрич, Димитровград, Варна, Шумен, София. Общият брой участници от 4 – 15 годинишна възраст са 125. Организатор на събитието бе Детски отдел на Общинска библиотека „Искра”. Жури в състав: Георги Ташев – куклен актьор, Яница Станчева – редактор на вестник Долина и Ирена Дунавска – актриса от Общински театър „Любомир Кабакчиев” присъди следните награди за участие в конкурса Чудонемирчета 2021. Конкурсът се организира от Общинска библиотека "Искра" със съдействието на Фондация "Чудомир" и Община Казанлък.

ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021 - Поезия 1-ва възрастова група:

ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021 - Проза 1-ва възрастова група:

ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021 - Поезия 2-ра възрастова група:

ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021 - Проза 2-ра възрастова група:

ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021 - Поезия 3-та възрастова група:

ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021 - Проза 3-та възрастова група:

ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021 - Поезия 4-та възрастова група:

ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021 - Проза 4-та възрастова група:

Можете да окажете вашето харесване и в страницата за Чудонемирчета: https://www.facebook.com/chudonemircheta

Наградени участници в конкурса Чудонемирчета 2021

Поезия

I група поезия

I място - Стефани КолеваКазанлък, ДГ „Слънчице” №9

„Храбрите щурци” от Асен Разцветников, ръководител: Катя Дучева, Таня Говедарова

II място - Теодор ИвановКазанлък, ДГ „Буратино” №7

„Леле Цонев, леле Либе” от Тодор Моллов, ръководител: Антония Пеева, Христина Иванова

III място - Владислав ДимитровКазанлък, ДГ „Здравец” №1

„Начко Драчко” от Янаки Петров, ръководител Атанаска Градинарова


Поощрения

Ивайло Пурлантов, Ния Караиванова, Ивайло Захариев, Димитър Вакавлиев - Казанлък - ДГ „Славейче” №17

По мотиви от „Мустакатият Иванчо” на Леда Милева, ръководител: Веска Котова

Цветелина Ганева - с. Долно Изворово, НЧ „Петко Маналов – 1932”

„Баба Забравана” от Мими Димитрова, ръководител: Ваня Кръстева

Мария Паликарова – Казанлък, ДГ „Слънчице” №9

„Аз съм вече голяма” от Милена Фотева, ръководител: Милена Фотева, Антоанета Тодорова

Анна-Мария Георгиева - Казанлък, ДГ „Мечо Пух” №13

„Баба Дана на тавана” от Генка Богданова, ръководител: Галина Дерменджиева, Айлин Боджукова

II група поезия

I място - Десислава Пенчева – Казанлък, СУ „Екзарх Антим I”

„Жаба кекерица” от Мария Димова, ръководител: Моника Пенчева

II място - Христо Карастоянов – Казанлък, СУ „Екзарх Антим I”

„Герчо с тамбурата” от Стоян Дринов, ръководител: Антоанета Зланкова

III място - Бесие Чепелова, Альоша Сашев - с. Кънчево, ОУ „Св.св. Кирил и Методий”

„Мишки ученици” от Йордан Стубел, ръководител: Събина Цокева, Даниел Цокев


Поощрения

Иван Кехайов - с. Розово, ДГ „Юрий Гагарин”, филиал с. Розово

„Гост” от Леда Милева, ръководител: Мария Димитрова, Станислава Стоянова


III група поезия:


I място - Хриса Щерева - с. Енина, НЧ „Братство – 1869”

„Хитър дядо” от Асен Босев, ръководител: Аня Дерменджиева

II място - Божидар Колев - с.Копринка, НЧ „Пробуда – 1920”

„Юрдан под юрган” от Асен Босев, ръководител: Мария Желева

III място - Николина Иванова – Казанлък, ОУ „Св. Паисий Хилендарски”

„Работна Мецана” от Леда Милева, ръководител: Бонка Палова


Поощрения:

Райме Кадирева - с. Кънчево, ОУ „Св.св. Кирил и Методий”

„Куче умниче” от Борислав Ганчев, ръководител: Събина Цокева, Даниел Цокев

Специална награда

Николая Димитрова – Бургас, ОУ „П. К. Яворов”

„Моят град” авторско, ръководител:  Цветелина Пенчева

IV група поезия:


I място - Александра Иглева - с. Копринка, НЧ „Пробуда – 1920”

„Пуяк по кратунски” от Калина, ръководител: Мария Желева

II място - Радослав Георгиев - гр. Крън, НЧ „Цвятко Радойнов – 1885”

„Аз съм веганче” от Георги Блажев, ръководител: Марияна Стоянова

III място - Ана-Мария Тенева, Ралица Коева - с. Копринка, НЧ „Пробуда – 1920

„Катеричка с патеричка” от Недялко Йорданов, ръководител: Мария Желева


НАГРАДЕНИ УЧАСТНИЦИ В КОНКУРСА ЧУДОНЕМИРЧЕТА 2021

ПРОЗА

I група проза

I място - Марая Кръстева - Енина, ДГ „Здравец” №1, филиал с. Енина

„Вечеринка” от Чудомир, ръководител: Д.Чолпанова, З. Стоянова

II място - Невена РакаджиеваКазанлък, ДГ „Пчелица” №18

Откъс от „Не съм от тях, как Сийке” от Чудомир, ръководител: Кремена Караиванова

III място - Айтен ЧакалКазанлък, ДГ „Юрий Гагарин” №8

„Гузен негонен бяга” от Елин Пелин, ръководител: Теодора Цанкова, Милена Бъчварова


Поощрения

Никол Станева – Казанлък, ДГ „Юрий Гагарин” №8

„Неволята учи” от Ран Босилек, ръководител: Теодора Цанкова, Милена Бъчварова

Стефани Колева - с.Копринка, НЧ „Пробуда – 1920”

„Мише царство” от Йордан Стубел, ръководител: Мария Желева

Дилян Иванов, Доника Мелчина, Божидар Байчев, Теодора Пейчева – Казанлък, ДГ „Буратино” №7

„Жената днес” от Чудомир, ръководител: Антония Пеева, Христина Иванова

Мария Стоянова, Стилиян Сивов, Пламен Дамянов – Казанлък, ДГ „Буратино” №7

„Наша Пена” , ръководител Стефка Иванова


II група проза

I място - Корай Топчу, Мартин Манев – Казанлък, ОУ „Никола Вапцаров”

„Свободата, Санчо...” от Иван Груев, ръководител: Лилия Рачева, Мария Колева

II място - Даниела Стоянова, Ивона Христова, Кристин Димитрова – Петрич, СУ „Никола Вапцаров”

„Гатанка” от Сава Попов, ръководител: Наргюле Куртова

III място - Теодора Петрова, Васил Анев, Женя Колева, Грозданка Иванова, Ангел Йорданов, Павлина Гочева, Николай Пенков -  Димитровград, ДГ „Звездица”

Рецитал, ръководител:Христина Иванова

Поощрения

Илина Козелова - гр.Крън, НЧ „Цвятко Радойнов – 1885”

„Усещани за жина”, ръководител: Марияна Стоянова


III група проза


I място - Айше Фикрет - с. Бузовград, ОУ „Васил Левски”

„Не съм от тях” от Чудомир, ръководител: Дочка Бошнакова

II място - Ясмин Оруч - гр. Крън, ОУ „Св. Климент Охридски”

„Подсказвачка” от Михаил Лъкатник, ръководител: Елена Гитова

III място - Калина Николова, Андрей Тончев – Казанлък, ОУ „Чудомир”

По мотиви от „Туристи” от Чудомир, ръководител: Анелия Жекова


Поощрения


Муса Уста - с. Бузовград, ОУ „Васил Левски”

„Наш Пондьо” от Чудомир, ръководител: Дочка Бошнакова

Дарина Тодорова – Казанлък, ОУ „Св.  Паисий Хилендарски”

„Не съм от тях” от Чудомир, ръководител: Бонка Палова


Специална награда

Георги Тилев – Варна, ОУ „Панайот Волов”

„Хитър Петър и плесницата” от Любомир Попов, ръководител:    Юлия Ботева, Даниела Цветкова


IV група проза


I място - Фая Гератлиева - гр. Крън, НЧ „Цвятко Радойнов – 1885”

„Очилата” от Чудомир, ръководител: Марияна Стоянова

I място - Лъчезара Пондева - с. Розово, НЧ „Христо Ботев – 1897”

„Не съм от тях” от Чудомир, ръководител: Делка Кирова

II място - Ралица Чернева - с. Копринка, НЧ „Пробуда – 1920

„Не съм от тях” от Чудомир, ръководител: Мария Желева

II място - Едоардо Юрато – София, Студио „Театър и традиции”

„От инат жена и дяволът бяга” от област Бурел, ръководител: Магдалена Ангелова

III място- Самира Рюстем - с.Долно Изворово, НЧ „Петко Маналов – 1932”

Не съм от тях, как Сийке”, ръководител: Ваня Кръстева

III място - Божидар Ангелов - с. Розово, НЧ „Христо Ботев – 1897”

„Реви Марко” от Чудомир, ръководител: Делка Кирова


Поощрения

Владислава Георгиева - гр. Шумен, Театрална работилница „Слънчеви усмивки”

„Кокошки в Чужбина” от Алберт Декало, ръководител: Мая Кулева

Божидар Димитров - гр. Шумен - Театрална работилница „Слънчеви усмивки”

„Прилеп” от Йосип Стритар, ръководител: Мая Кулева

Ренета Димитрова, Джесика Анатолиева, Адриан Недялков, Назар Натолиева, Десислава Филипова, Стенли Симеонов - гр. Алзира, Испания

БУ „Христо Ботев”

„Добрите стопани” от Асен Разцветников, ръководител: Антоанета Бончева

 

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА РАБОТА ОТ:

Банер

Културен афиш:

Виж!


ФИКСИНГ БНБ

coronavirus.bg


ВРЕМЕТО

Автобусно разписание:



Виж


Какво не видяхте: